Reasürörlerimiz

Reasürörlerimiz          

  • Uluslararası reasürans şirketleri ile uzun yıllara dayalı, köklü ilişkileri olan Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi, uluslararası derecelendirme kuruluşları tarafından yüksek finansal derecelendirmeye sahip ve dünyanın önde gelen reasürans şirketleri ile uzun geçmişe dayanan yakın bir işbirliği içinde çalışmaktadır.

  • Yıllık otomatik reasürans kapasitesi sağlayan reasürans anlaşmaları ile temin edilmiş olan kapasiteler kapsamında Yangın, Nakliyat, Yat, Kasko, Trafik, Oto-Dışı Kaza, İnşaat Tüm Riskler, Montaj Tüm Riskler, Elektronik Cihaz, Makine Kırılması, Tarım, Sağlık ve Vize Sigortası teminatları verilmektedir. Mevcut kapasiteler dışında talep edilebilecek özel riskler için ise dünyanın önde gelen reasürans brokerleri kanalıyla risk bazında fakültatif reasürans çalışmaları yapılarak Mesleki Sorumluluk, Ürün Sorumluluk, Havacılık sigortaları, Uzatılmış Garanti sigortası, vb. konularda sigortalılarımıza hizmet vermekteyiz.

  • Ayrıca, Türkiye’nin önde gelen tesisleri için de yine risk bazında fakültatif reasürans çalışmaları yapılarak bu tesislerin Yangın, Mühendislik, Nakliyat ve Sorumluluk sigortaları kapsamındaki tüm riskleri Ankara Sigorta tarafından teminat altına alınmaktadır.

  • Deprem kuşağında yer alan ülkemizde olası bir deprem veya sel, fırtına gibi diğer doğal afetlerden tek bir doğal afet vakasında meydana gelebilecek birçok sigorta hasarının kümülasyonundan oluşabilecek ve şirketimiz sorumluluğunda kalacak olan hasarlar toplamını ayrıca bir Hasar Fazlası reasürans anlaşması ile koruma altına almak suretiyle sigortalılarımıza tam bir güvence sağlanmaktadır

Mutluluğun Sigortası

Aklınıza takılan soruları cevaplamak isteriz.

Hasar

Prim, poliçede belirtilen tarihlerdeödenmemişse hasar tazminatıalabilir miyim?

Kaza

Ferdi kaza sigortası yaptırmakistiyorum. Sigorta bedelini nasıl belirleyebilirim?

Sağlık

Sürekli kullandığım ilaçlar içindevamlı muayene olup reçetealmam gerekir mi?

Tarım

Meyve çiçeklenme dönemindekidon hasarı teminat kapsamınagirer mi?

Size yardımcı olalım

Müşteri Hizmetlerine Ulaşın

En yakın acenteyi bulun

Bulunduğunuz Konum İçin Arayın